ÖĞRETMENLER GÜNÜ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Her meslek özeldir ama öğretmenlik çok daha özel bir hizmet alanıdır. Çünkü anne ve babalar, öğretmenlere en değer verdikleri varlıklarını yani çocuklarını emanet eder. Bu nedenle hem öğretmenler hem de aileler açısından öğretmenliğin kutsal bir yeri bulunmaktadır. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de fazla olan bir mesleği icra eden öğretmenler, gerçekleştirdiği eğitim - öğretm faaliyetleriyle bir ülkenin geleceğini şekillendiren kişilerdir. En genel anlamıyla “öğrenmeye rehberlik eden kişi” olarak tanımlansa da öğretmen öğrencilerin kalbine dokunur. Öğrencinin ilk rol modeli ve yol göstericisi olan öğretmenler ülkemiz geleceğinin de mimarlarıdır. Yeri geldiğinde kendinden feda eden, kendisini öğrencilerine adayan, onların başarısıyla onlardan daha çok mutlu olan kişilere verilen mesleki unvandır öğretmenlik. 


Eğitim - öğretim sürecinin bel kemiği olan öğretmenler, 1981 yılından beri her 24 Kasım’da “Öğretmenler Günü” etkinlikleriyle anılmaktadır. Bizler de 14 Mart Sağlık Koleji olarak bu yıl çeşitli etkinliklerle öğretmenlerimizin gününü coşkulu bir programla kutladık. Kurucumuz tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başlayan programımız, en genç öğretmenimizin heyecan dolu konuşmasıyla devam etti. Arkasından öğrencilerimizin hazırladığı drama gösterileri ve öğretmenleri için söyledikleri parçalar eşliğinde devam eden programımız, öğretmenlerimiz için hazırlanan slayt gösterileri ve pasta kesimiyle son buldu. 

Ülkemizin dört bir yanında fedakarca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim neferlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.

Yorum Yaz

Yorumlar

Henüz bir yorum eklenmemiş ilk yorum ekleyen siz olun!