ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK...

ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK...

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk , 10 Kasım 1938 günü saat dokuzu beş geçe hayata veda etmiştir. Atatürk’ün ölüm tarihi olan 10 Kasım, Atatürk’ü anma çerçevesinde Atatür Haftası olarak kabul edilmiştir. Atatürk Haftası boyunca Atatürk’ün felsefesi, devrimleri ve yaptıklarından sürekli bahsedilir. Bu önemli haftada yas tutmaktan ziyade Atatürk’ü anma ve Atatürk’ün eşsiz zekası sayesinde güttüğü politikaların tabana yayılması için çalışılmalıdır. 14 Mart Sağlık Koleji olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıl dönümünde hazırlamış olduğumuz anma töreni, Okul Müdiremiz Sayın Hümeyra Alagöz’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlamıştır.

Alagöz konuşmasında, “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde, kendisini anmak ve onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için burada toplanmış bulunmaktayız.

Yaşamını milletine adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan ve dahi olan Atatürk bu ender insanlardan biri, belki de en büyüğüdür. Ulu Önderim, Atatürk’üm; iyi ki bizimleydin, iyi ki bizimlesin ve bizimle var olacaksın..’’ diyerek sözlerine son verdi. Ardından okulumuz öğrencilerinin hazırladığı oratoryo, şiir ve konuşmaların ardından, Gençliğe Hitabe okundu. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Sen ebedi mekanında rahat uyu! Bizler emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyetine her zaman olduğu gibi gönülden sahip çıkacak ve sana layık bir ulus olmaya devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun…

 

Yorum Yaz

Yorumlar

Henüz bir yorum eklenmemiş ilk yorum ekleyen siz olun!